Opel bude v Rüsselsheime vyrábať svoju druhú vlajkovú loď a investuje do výroby nových motorov a prevodoviek

20.03.2015 15:59

Počas svojej druhej návštevy Nemecka v tomto roku Mary Barra, predsedníčka predstavenstva General Motors, oznámila ďalšie významné investície. Mary Barra potvrdila, že nový model sa bude vyrábať v tradičnom hlavnom závode Opel v  Rüsselsheime. “Toto SUV bude druhou vlajkovou loďou značky popri modelovom rade Insignia,” povedala Mary Barra. Ako už bolo oznámené v marci tohto roka, do závodu Opel v Rüsselsheime koncern GM investuje 245 miliónov EUR na splnenie požiadaviek budúcnosti. Okrem toho Mary Barra oznámila ďalšie investície v celkovej výške vyše pol miliardy EUR do závodov na výrobu motorov a prevodoviek v mestách Rüsselsheim, Kaiserslautern (Nemecko) a Tychy (Poľsko). Tieto investície sú nevyhnutné pre druhý stupeň ofenzívy značky Opel v oblasti pohonného ústrojenstva, v rámci ktorej budú zavedené nové úsporné motory a účinné prevodovky.

Opel má vysoký strategický význam pre GM. Produktová ofenzíva zahŕňajúca 27 nových modelov a 17 nových motorov mala veľmi úspešný štart. Tieto dodatočné investície pomôžu značke opäť zažiariť v pôvodnom lesku a ďalej posilniť našu pozíciu v Európe. Sú jasným znakom príspevku GM k značke Opel, Nemecku a Európe,” povedala Mary Barra.

Karl-Thomas Neumann, predseda predstavenstva Opel Group, bol nadšený jasnou správou: “General Motors a Opel sú bližšie ako kedykoľvek predtým.” Zdôraznil, že Opel má plnú podporu koncernu General Motors: “Dodatočné investície sú ďalším dôkazom vynikajúcej spolupráce.”

Obidvaja vrcholoví manažéri, Mary Barra a Dr. Karl-Thomas Neumann zvýraznili, že všetky tieto nevyhnutné rozhodnutia boli prijaté po konštruktívnom dialógu so zástupcami zamestnancov. Ocenili spoluprácu so zástupcami európskych zamestnancov – odborovým zväzom pracovníkov kovopriemyslu IG Metall a ústrednou radou zamestnancov Opel, ktorej predsedom je Wolfgang Schaefer-Klug.

Dr. Neumann okrem toho oznámil, že v závode Eisenach bude od polovice roka 2015 zavedená tretia pracovná zmena. “Je to dobrá správe pre Eisenach, pretože je vyvolaná veľkým dopytom po modeloch ADAM a Corsa novej generácie.”

Mary Barra vyjadrila svoje potešenie že Opel už eviduje 45 000 objednávok z nového modelu Corsa ešte pred oficiálnym uvedením na trh, čo dokumentuje skutočnosť, že piata  generácia malého automobilu je na najlepšej ceste stať sa bestsellerom.